Informacja: 22 77 37 861 lub sklep@kreatywnedziecko.eu

RAFIA, SIZAL

Rafia i sizal zazwyczaj kojarzone są z florystyką, jednak tworzenie kompozycji kwiatowych nie jest jedynym sposobem w jaki można je wykorzystać. Scrapbooking, dekoracje wnętrz, zabawy lub terapia sensoryczna to tylko część z możliwych zastosowań tych dwóch materiałów. Do największych zalet obydwu materiałów należy ich naturalne pochodzenie – rafia jest włóknem pochodzącym z liści palmy, natomiast sizal otrzymywany jest ze specjalnego gatunku agawy.
1
1
Dostępne w bogatej kolorystyce rafia i sizal świetnie sprawdzą się w formie elementów dekoracyjnych ubogacających prezenty. Ich wytrzymałość połączona z naturalnym wyglądem od lat skrada serca dekoratorów, którzy chętnie wykorzystują je w wielu projektach. Najczęściej wykorzystywana jest we florystyce, jednak coraz częściej stanowi również wybór rodziców, którzy szukają ciekawych i inspirujących dodatków do kreatywnej twórczości swoich dzieci. Różne barwy dostępnych artykułów pozwalają dopasować wykorzystywany materiał do potrzeb małego artysty. Folie sizal i rafia w obłędny sposób uzupełniają jesienne kompozycje, wiernie oddając nastrój odchodzącego lata.

Niezwykle istotnym faktem dotyczącym rafii i sizalu jest to, że oba materiały świetnie stymulują rozwój dzieci. Poza pobudzaniem ich kreatywności bezpośrednio podczas tworzenia prac twórczych, ich struktura oddziałuje na wiele zmysłów, wspomagając integrację sensoryczną dziecka. Nieoczywista w dotyku folia pobudza sensory dotykowe dziecka i zapozna go z nowymi materiałami. Równie ważne na drodze prawidłowego rozwoju i stymulacji umysłu dziecka są doznania słuchowe. Delikatnie szeleszczący dźwięk może ukoić i wyciszyć dziecko po trudnym dniu. Poza zwyczajnym wykorzystaniem rafii i sizalu polecamy wykonanie domowej maty, która będzie świetnie stymulować powierzchnię stóp dziecka. Receptory znajdują się na podeszwach stóp dostają stosunkowo mało bodźców w ciągu dnia. Spacer po wspólnie przygotowanej macie z artykułów takich jak: filc, pompony, tektura czy zgnieciony papier będzie fajną zabawą i odprężeniem dla zmęczonych po całym dniu nóg dziecka.

Florystyka, dekoracje w stylu boho, zabawa czy stymulacja – nie ważne jakie zastosowanie wybierzecie dla rafii i sizalu z pewnością spełnią one Wasze oczekiwania. W połączeniu z innymi akcesoriami do prac twórczych pozwolą stworzyć niesamowite ozdoby, a praca z nimi dostarczy nowych bodźców, które będą stymulowały zrównoważony rozwój dziecka. Naturalne materiały znajdą niejedno zastosowanie i będą pięknie dopełniać domowe aranżacje.
Filtry
Cena
- 
Producent

Newsletter