Informacja: 22 77 37 861 lub sklep@kreatywnedziecko.eu

Terapia SI

W naszym sklepie posiadamy szeroką gamę produktów przeznaczonych do zabaw wspierających zrównoważony rozwój dzieci. Posiadamy bogaty wybór zabawek i akcesoriów, które mogą być wykorzystane jako element terapii sensorycznej. Pod określeniem tym kryje się zestaw ćwiczeń i czynności, które stanowią świetne wsparcie dla rozwoju dziecka, usprawniając sposób, w jaki odbiera i porządkuje ono wrażenia zmysłowe, które docierają z otoczenia.

Integracja sensoryczna

Budowanie odpowiedniej integracji sensorycznej szczególnie dobry wpływ ma na dzieci ze spektrum autyzmu, pomagając im rozumieć świat i przetwarzać informacje, które do nich docierają. Dziecko z zaburzoną integracją sensoryczną ma problemy z przetwarzaniem wrażeń zmysłowych, w skutek czego często reaguje na nie strachem, agresją lub wycofaniem. Stosowanie zabawek polecanych w integracji sensorycznej pomaga stymulować zmysły dziecka, wspierając jego zrównoważony rozwój.

Terapia sensoryczna

W naszej ofercie znajduje się bogaty wybór akcesoriów do terapii sensorycznej. Dzięki starannej selekcji wybraliśmy produkty najwyższej jakości, które świetnie wspomagają rozwój integracji sensorycznej u dziecka. W naszym sklepie dostępne są między innymi panele sensoryczne Liquid Floor, które są wypełnione cieczą zabarwioną barwnikiem kosmetycznym. Dzięki temu są one całkowicie bezpieczne. Barwny płyn w środku płytki przemieszcza się pod wpływem dotyku. Dzięki antypoślizgowej powierzchni i wytrzymałości po kaflach sensorycznych można chodzić, skakać, biegać, a nawet tańczyć! Panele sensoryczne sprawdzą się również jako stała podłoga. Posiadamy również duży wybór zabawek sensorycznych i antystresowych. Znajdują się wśród nich zarówno akcesoria do slime, jak i masy plastyczne, piaski kinetyczne czy gniotki. Wszystkie oferowane przez nas zabawki są całkowicie bezpieczne dla dzieci i dostoswane do wieku.

Dostępne u nas zabawki sensoryczne przydatne są nie tylko w terapii sensorycznej, ale również w codziennej zabawie, wspaniale urozmaicając codzienne zajęcia. Zabawa z wykorzystaniem akcesoriów wspomagających integrację sensoryczną to również świetny sposób na wsparcie dla rozwoju psychoruchowego dziecka. Dzieci korzystające z produktów z tej kategorii lepiej reagują na płynące z otoczenia bodźce, lepiej nawiązują kontakt z otoczeniem i komunikują swoje potrzeby. Zabawki sensoryczne to również bardzo dobry sposób na poprawę koordynacji ruchowej i zmysłu równowagi, a nawet koncentracji.
Filtry

Newsletter