Informacja: 22 77 37 861 lub sklep@kreatywnedziecko.eu

Artykuły Plastyczne

Kreatywność i niesamowita energia twórcza to jedna z najbardziej charakterystycznych cech dzieci. Są one absolutnie zafascynowane zabawą z materiałami plastycznymi, tworząc niepowtarzalne dzieła sztuki. Dużą wartością aktywności twórczej dzieci jest to, że w ten sposób nie tylko dają upust swojej energii i pomysłowości, ale rozwijają również swoje umiejętności. Dzieci tworząc sztukę, w bardzo skuteczny i prosty sposób wspomagają rozwój swojej kreatywności, twórczego myślenia i koncentracji. Zabawa z plasteliną lub kredkami staje się świetnym pretekstem do kontaktu zarówno z rówieśnikami jak i rodzicami, dzięki czemu dzieci uczą się współpracy, działania w grupie i otwartości.

Sklep plastyczny


W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór materiałów plastycznych dostosowanych do dzieci w różnym wieku. Dla dzieci zaczynających odkrywanie świata z pomocą sztuki polecić możemy między innymi farby do malowania palcami czy bezpieczne kredki lub pisaki. Wszystkie produkty przeznaczone dla najmłodszych dzieci posiadają stosowane atesty i są całkowicie bezpieczne dla maluchów. Dla nieco starszych dzieci oferujemy równie szeroki wachlarz produktów, dzięki którym dzieci będą mogły rozwijać swoje zdolności motoryczne, wrażliwość dotykową i umiejętności artystyczne! Plastelina, farbki czy masy plastyczne w świetny sposób wspomogą rozwój koordynacji oko-ręka jak i małej motoryki dzieci. Starsze dzieci, w wieku od wczesnoszkolnego, znajdą u nas materiały plastyczne przeznaczone do stawiania kolejnych kroków na artystycznej ścieżce! Dzięki nim dzieci będą mogły rozwijać swoje plastyczne i artystyczne zainteresowania, a przy okazji wspaniale się bawić. Ponadto, w naszym sklepie znajdą Państwo wszystko co może być potrzebne do wyprawki szkolnej na takie przedmioty jak plastyka czy technika.

Odkrywając swoje naturalne, plastyczne zdolności, dzieci kształtują również szereg innych umiejętności, mających istotny wpływ na ich zrównoważony rozwój. Dzięki odkrywaniu swojego artystycznego i plastycznego „ja” dzieci rozwijają swoją kreatywność, ciekawość świata i motorykę. Doskonalenie precyzji ruchów, planowanie swoich działań i trenowanie umiejętności obserwacji – tworząc swoją sztukę, dziecko będzie uczyło się tych rzeczy, dodatkowo zaspokajając swoją naturalną potrzebę tworzenia. Kontakt z plasteliną, farbami czy kredkami to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do odkrywania różnorakich faktur i kolorów. Dzięki nim dzieci mogą rozwijać swoją małą motorykę, wzbogacać integrację sensoryczną i pogłębiać wrażliwość dotykową.
Filtry

Newsletter